8 C
Bursa
Perşembe, Ekim 22, 2020

CHP İlçe Başkanı Aydın’dan açıklama

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

CHP Mudanya İlçe Başkanı Ömer Aydın, “SİNEK KÜÇÜKTÜR AMA MİDE BULANDIRIR” başlıklı bir açıklama yayınladı.

CHP İlçe Başkanı’ Aydın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

AKP Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü geçtiğimiz günlerde tüm Bursa’nın şikayet ettiği bir konu üzerine açıklama yaptı. Bu açıklamayı yapması gereken Bursa Büyükşehir Belediyesi iken onları savunmak AKP Mudanya İlçe Başkanına düştü. Konumuz, Mudanya başta olmak üzere tüm Bursa’yı saran sineklerdi. İlçe Başkanına göre ortalıkta sinek falan yoktu. Tüm halk yalan söylüyor, sadece Büyükşehir Belediyesi ve AKP Teşkilatı doğruyu söylüyordu. Ancak gerçekler her zamanki gibi başkaydı ve milletin gözünün içine baka baka yalan söylemeye devam ediyorlardı.

Tüm açıklamalarında olduğu gibi,  bu da yalan yanlış bilgilerle dolu. Yanıtı kendileri vermeleri gerekirken, bu sütten çıkma ak kaşıklara yanıt vermek zorunda olmak da bizler için ayrıca zül. Belediye Başkanımızın eşinin kardeşi geziye götürüldüğü yalanından, gece gündüz çalışan belediyemizin temizlik işleri emekçilerine varan yalanlara cevap vermeyeceğiz. Ancak konunun özünü oluşturan ve hemşehrilerimizi ve hatta tüm ülkeyi ilgilendiren sinekler ve mide bulandıran ihale süreçleriyle ilgili birkaç konuya değinmeden geçemeyeceğiz.


9 Ekim 2019 tarihinde 21B’den pazarlık usulü ile gerçekleşen ihaleye Biotek/Biopest Çevre Sağlığı ve Vektör Kontrol Hizmetleri Ltd. Şirketi ile Adil Katı Atık İnşaat ve Hizmet Yönetimi Nakliyat Mühendislik Peyzaj Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Tad Atık Yönetimi İnşaat Taşımacılık Tekstil ve Gıda Ticaret Limited Şirketi ortaklığı katılmış. İhale sonucunda 2.899.230,00 TL’lik teklifi veren Adil Katı Atık İnşaat ve Hizmet Yönetimi Nakliyat Mühendislik Peyzaj Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Tad Atık Yönetimi İnşaat Taşımacılık Tekstil ve Gıda Ticaret Limited Şirketi ortaklığı almıştır.

SORUYORUZ?

-İddialarına göre zeytin tarlalarına serilen tavuk gübrelerinden dolayı sinek artışı yaşanmıştı. Her sene çiftçimiz bu işlemi yaparken sorun olmuyordu da bu sene neden bu gübreleme bahse konu oldu? Gübreden değil de elimizde belgeleri bulunan, ve aşağıda sorduklarımızdan dolayı olabilir mi?

-30.09.2017’de başlanıp 30.09.2019 tarihinde sonlanacağı belli olan ilaçlama hizmeti için neden 1 ay beklenerek, 9 Ekim 2019’da 21B’den pazarlık usulü hizmet alımı yapıldı? 21 Ekim tarihinde sözleşme imzalanıp, 5 gün sonra da işe başlandı. 1 aylık sürede kara sinek popülasyonun arttığı şikayetlerden de belli değil midir? Bu ilaçlama yapılmayan 1 aylık sürede tüm kenti sineklerin bastığı ortada değil midir?

-Elimizde adrese teslim ihale yapıldığına dair belgeler var. Öncelikle, neden ihaleye 3 firma davet edildi? Adil Katı Atık firmasının ilaçlama ile ilgili yeterliliği nedir?

– İhaleyi alan Adil Katı Atık firması ilaçlama yaparken rakibi olan Biopest/Biotek’in araçlarını neden kullanmaktadır? Rakibinin araçlarını kullanan Adil Katı Atık firması rakibinden nasıl düşük teklif vermiş ve bu işi almıştır?

-Hala Biopest/Biotek firmasının internet sayfasında Operasyon ve Şantiye Sorumlusu olarak görevi bulunan Mustafa Göçgün, ihaleyi alan Adil Katı Atık firmasının başında nasıl bulunuyor. Bu kişinin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı Mehmet Fidan ile arasındaki bağ nedir?

-2020 yılı ilaç alımı ihalesinde 1. kalem uçkun mücadelesi işinde 4 farklı ilaç yazılmasına rağmen bu ilaçların 2 tanesi Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı bile değildir. Diğer iki tercih edilecek olan ilaç birbiriyle rekabet edebilecek durumda değildir. Çünkü hektar maliyeti göz önüne alındığında birinden 15 ton, diğerinden 90 ton alınacak şekildedir ki 90 ton maliyeti açısından teklif veremez, diğer ilaçla rekabet edemez. Böylelikle Entokim firması ya da bu firmanın distribütörüne adrese teslim ihale mi yapılmıştır? Bunlardan Alinur Aktaş’ın ve Büyükşehir’in sözcüsü AKP İlçe Başkanı’nın bilgisi var mıdır?

-Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olmayan bir ilaç nasıl ihale şartnamesine madde olarak konulabilir, rekabet şansı doğurabilir?

 -Diğer yüksek miktar tutacak kalemlerde de özellikle karasinek larvasiti, karasinek rezüdiyel ilacında da Entokim firmasının işaret edilmesinin nedeni nedir?

-Tasarruf  tedbirleri yaptığını iddia eden Alinur Aktaş, bu olayda nasıl tasarruf edecektir?

-İhale sonucunda hangi ürünün, ne kadara alındığını hep beraber görelim mi?

Yine küçük gibi görünen ama içinde onlarca soru barındıran bir konu ve yine AKP’nin israf belediyeciliği ile karşı karşıyayız. Uğur Mumcu’nun söylediği gibi “bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi  olunamaz.”  İnci  hanıma da önerimiz,  bilgi sahibi  olmayanların fikirlerine itibar etmemesi  olur.

Sonuç olarak, sinek küçüktür ancak mide bulandırır…

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -