16 Ocak 2021 / 20:01

BÜLENT ERDEN SOSYAL MEDYADAN SORDU!

Okumalısınız

STRATEJİK SEKTÖRLERE YÖN VERİYOR

BTSO vizyonuyla BUTEKOM bünyesinde hayata geçen ileri kompozit malzeme üreten ve kullanan sektörlere yönelik test ve Ar-Ge hizmeti sunulan...

SON 1 YILDA 27 BİNE YAKIN KİŞİ FAYDALANDI

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) iş dünyasına yönelik eğitim ve gelişim platformu olan BTSO Akademi Projesi 2020 yılını...

BAŞKAN ALİ YILDIZ’DAN 2020 SEZONU DEĞERLENDİRMESİ

Marmarabirlik 150 Sayılı Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldız düzenlediği basın toplantısında 2020 yılı...

Mudanya MHP Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a facebook üzerinden yönlendirdiği sorulara yanıt verilmeyince yeni bir paylaşıma daha yer verdi.

Mudanya Belediye Başkanına şirketlerden CHP’li meclis üyelerine maaş bağlandığı iddialarını gündeme getiren Erden: ”

MUDANYA BELEDİYE BAŞKANISAYIN HAYRİ TÜRKYILMAZ8 GÜN ÖNCE SORDUĞUM SORULARA ŞU ANA KADAR BİR CEVAP ALAMADIK. İ K R A R DEMEKKİ SAYALIM O ZAMAN 1, 2, 3 4 5, 6, 7, 8, 9 N A K A V T” paylaşımında bulundu.

MHP’li Bülent Erden’in iddialarının yer aldığı paylaşım ise şöyle:

“İDDİA VE SÖYLENTİLER GERÇEKSE MECLİS ÜYELERİNİN BAŞKAN İLE UYUMLU ÇALIŞMASINI AÇIKLAR !!!MUDANYA BELEDİYE BAŞKANI

Sayın Hayri Türkyılmaz.

Hemşehrilerimizin verdiği vekalet gereği bugüne kadar yanlış olduğundan emin olduğumuz konularda uyarılarda bulunduk. Son günlerde Mudanya da aşağıda belirttiğim SÖYLENTİLER, İDDİALAR dolaşmakta. Emin olmadığım konularda muhalefet etmeme adına söz konusu söylenti ve iddialara açıklık getirmeniz amacı ile paylaşıyorum. Meclis toplantısında gündeme getirmek yerine sosyal medyayı seçmenin sebebi toplantılarda sorularıma tatmin edici cevap vermemeniz ve diyaloğa fırsat vermemeniz. Cevap verip vermemenizi, verirseniz cevaplarınızı kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Hatırlanacağı üzere 26.03.2020 tarihinde Uğur Mumcu Kültür Merkezinde Gerçekleştirilen Mudanya Belediyesi Meclisinde Gündem Dışı olarak görüşülen 1. Maddede ;”2020/59; İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’nün E.5135 sayılı yazısının görüşülmesi sonucunda; Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı 106814 Ticaret Sicil No.’lu ve 50.000,00 TL sermayeli IŞIKLILAR TURİZM VE GIDA ANONİM ŞİRKETİ’ nin tek pay ile %100 sermayesine sahip olan kurucu Dilan IŞIK söz konusu şirkete ait hisselerinin tamamını hiçbir ücret almaksızın belediyemize hibe etmek istediğini ilgi dilekçe ile bildirmiştir. Yapılan görüşmeler neticesinde; Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı 106814 Ticaret Sicil No.’lu ve 50.000,00 TL sermayeli IŞIKLILAR TURİZM VE GIDA ANONİM ŞİRKETİ’ nin tek pay ile %100 sermayesine sahip olan kurucu Dilan IŞIK söz konusu şirkete ait hisselerinin tamamını hiçbir ücret almaksızın Belediyemize hibe etmek istediğini dilekçe ile belirttiğinden 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 15/İ ve 18/G maddeleri gereği hiçbir ücret talep etmeden şartsız olarak Belediyemize hibe etmesinin kabulüne, Şirketin Genel Kurulunda Belediyemizi Temsilen gerçek kişi temsilcisi olarak Belediye Başkanı Hayri TÜRKYILMAZ yetkilendirilmesine, Mudanya Belediye Meclisi’nin 06.03.2020 tarihli Mart Ayı Olağan Toplantısında(CHP grubu oyları ıle) oyçokluğu ile karar verilmiştir.” denilmişti. Bu karar sonrası iddialar şöyle; Mudanya Belediyesi hibe edilen şirkete öz sermaye aktarımında bulundu.

Çamlı Kahve

Bağ Evi

Marina Restoran

Erol Ala

Erol Balık

Eski Meriç Çay Bahçesi (Güldoğan Bahçenin boşalttığı yer)

Tirilye Muhallebicisi

Montania

Yüzme Havuzu

Güzelyalı Düğün Salonu

Kreşler

Belediye şirketine devir edilecek. Ama söylenen Belediye buraları kiraya verirken İHALE şartından kurtulacak. Fakat mecliste Başkan uyarılarak yapılmak istenen devrin ancak nüfusu 100bin ve üzerinde olan yerlerde mümkün olduğunu Mudanya’mızın ise bu kapsamda olmadığını hatırlatıldı Tabi bu uyarı dikkate alınmadı.

İDDİA – SÖYLENTİ: Mudanya Belediye Başkanı CHP’li tüm meclis üyelerini çeşitli Huzur Hakları ve uyduruk mesul müdürlükler oluşturarak tatlı maaşlara bağlamak istiyor. Zira İmara açma değil ama Mudanya Belediyesinin imar plan değişiklikleriyle birilerine sağladığı rant artık mevcut piyasa şartlarını da göz önüne aldığımızda sıkışan CHP’li meclis üyelerinin özellikle bazılarını rahatsız eder boyutta.

ŞİRKETİN HİBE ALINMASI SONRASINDA;

EKİM 2020 ayı içinde özellikle bir CHP Meclis üyesi ‘nin CHP Whatsapp grubunda dile getirdiği huzursuzluk neticesinde şirketin yönetim kurulunda yer alan; Belediye Başkanına 4.500TL.CHP Meclis Üyesi ne 4binTL.CHP Meclis Üyesi ne 4binTL.CHP Meclis Üyesi ne 3.500TL. CHP Meclis Üyesi ne 3.500TL hesaplarına huzur hakkı olarak yatırılıyor. Henüz eylem olarak faaliyete geçmemiş, belediyeye hiçbir şey kazandırmamış şirketten maaş alıyorlar. İkinci ay Kasım’da bu maaşlar yatmıyor. Bir CHP Meclis üyesi konuyu yüksek sesle dile getirerek maaşların yatmasını istiyor ama meclis toplantısında uyarıldığı gibi Belediye mülklerini şirkete devir edemediklerinden (100bin nüfus şartı) belediye çalışanlarının uyarısı üzerine ikinci maaş yatırılmıyor.

Soru: Yatırılan maaşlar yasal faizi ile geri alınacak mı? Alındı mı? Bu şirket ne olacak? Yine iddia Belediyenin Bademli’de yaptığı kreşe mesul müdür atanarak bir CHP Meclis üyesinin maaşa bağlanması planlanıyor. Birde Belediyenin MUDBEL diye bir şirketi var. Personelin bağlı olduğu şirket. Bu şirketten huzur hakkı olarak; Belediye Başkanı aylık 7.500TL.CHP Meclis Üyesi nin 5bin.TL.CHP Meclis Üyesi nin 3.500 ile 4bin arasıCHP Meclis Üyesi nın 3.500 ile 4 bin arası aldıkları söyleniyor. YUKARIDA BELİRTTİKLERİM HALİHAZIRDA SÖYLENTİDEN İBARET OLDUĞU İÇİN İLGİLİ MECLİS ÜYELERİNİN İSİMLERİNE YER VERMEDİM.”

- Advertisement -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Son Haberler

STRATEJİK SEKTÖRLERE YÖN VERİYOR

BTSO vizyonuyla BUTEKOM bünyesinde hayata geçen ileri kompozit malzeme üreten ve kullanan sektörlere yönelik test ve Ar-Ge hizmeti sunulan...
- Reklamlar -

Diğer Haberler

- Advertisement -