8 C
Bursa
Cuma, Ekim 30, 2020

Bisikletli Zabıta’dan anlamlı çalışma

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesindeki Bisikletli Zabıta Ekibi, engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak, günlük yaşamda karşılaştıkları sorunlara çözüm bulmak amacıyla Bizim Ev katılımcılarıyla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Zabıta mesleğinin tanıtılması ve gelecek nesillerin bilinçlendirilmesini sağlamak için okullarda bilgilendirme yapan Nilüfer Belediyesi Bisikletli Zabıta Ekibi, bu kez engelli bireylerin ulaşım konusunda yaşadığı sorunlara çözüm bulmak için harekete geçti. Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi’nde farklı engel gruplarından bireylerle bir araya gelen bisikletli zabıta ekibi, engellilerin yaya ulaşımında yaşadıkları sorunlara çözüm bulmak ve yaşamlarını kolaylaştırmak konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Talep ve önerileri de alan zabıtalar, engelli bireylere “Her zaman yanınızdayız” mesajı verdi.

Yaya ve engelli yollarındaki parklanmaların giderilmesi için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Nilüfer Belediyesi Bisikletli Zabıta ekibinden Serhan Sarı, “Amacımız kesinlikle ceza kesmek değil. Yayaların ve engelli bireylerin gündelik yaşamda erişebilirliğini kolaylaştırmak. Bu konuda tüm vatandaşlardan duyarlı olmalarını, araçlarını yaya kaldırımı, bisiklet ve engelli yollarına park etmemelerini istiyoruz” dedi.

Engelli bireylerin gündelik yaşamda çektiği sıkıntıların giderilmesi noktasında destek olmak istediklerini ifade eden Sarı, “Bu kapsamda bir araya geldik. Onların beklentilerini karşılayacak çalışmaları 2020 yılındaki planımıza alarak, sorunların giderilmesi için çalışacağız” şeklinde konuştu. Nilüfer Belediyesi Bisikletli Zabıta Ekibi’nin erişilebilirlik konusunda yaptığı çalışmalar, Sağlıklı Kentler Birliği tarafından 3-5 Aralık tarihlerinde Bursa’da düzenlenecek Erişilebilirlik Çalıştayı’nda da anlatılacak.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -