8 C
Bursa
Cuma, Ekim 30, 2020

Bir Umutlu Yürüyüş Nezihe Meriç Sempozyumu

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

Nilüfer Belediyesi’nin  “Yılın Yazarı Nezihe Meriç” etkinlikleri, 6-7 Aralık 2019 tarihlerinde Nâzım Hikmet Kültürevi’nde düzenlenecek “Bir Umutlu Yürüyüş Nezihe Meriç Sempozyumu” ile sona erecek. Usta kalem Nezihe Meriç ve edebiyatının ayrıntılı olarak ele alınacağı sempozyuma çok sayıda değerli yazar, sanatçı ve akademisyen katılacak.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, “2019 Yılın Yazarı Nezihe Meriç” etkinliklerini kapsamlı bir sempozyumla tamamlayacak. 2019 yılı boyunca yapılan yılın yazarı etkinliklerinin kapanışı niteliğindeki sempozyum geniş katılımla gerçekleşecek. Sempozyumun açılışı,   6 Aralık Cuma akşamı Nâzım Hikmet Kültürevi’nde Ayfer Tunç’un yapacağı açılış konuşması ile gerçekleşecek. Sempozyum,“Çavlanın İçinden Sessizce” isimli oturumla başlayacak.  Turhan Günay’ın başkanlığını yapacağı oturuma Özge Şahin, Murat Yalçın ve Leyla Ruhan Okyay katılacak.

Açılış gününde sempozyuma özel “Varım Diyorum İnanmalısınız” adlı müzikli bir okuma da gerçekleştirilecek.  Ebru Nihan Celkan’ın yönettiği etkinlikte, Barış Gönenen, Emel Çölgeçen ve Şebnem Köstem, Nezihe Meriç’in hikâyelerinden okumalar yapacak.  Sempozyum kapsamında 7 Aralık Cumartesi günü 4 ayrı oturum gerçekleştirilecek.

“Bozbulanık ile Başlayan Öykü Yolculuğu” isimli ilk oturumda Nursel Duruel başkanlık yapacak. Oturuma Ayşe Sarısayın, Birsen Ferahlı, Sevengül Sönmez ve Ayşen Işık katılacak. “Korsan Çıkmazı’ndan Günümüze: Nezihe Meriç’in Romancılığı” isimli ikinci oturumda Atilla Birkiye başkanlık yapacak,  Faruk Şüyün, Hakan Akdoğ ve Semiramis Yağcıoğlu konuşmacı olarak yer alacak. “Nezihe Meriç’in Anlatı Evreni” isimli üçüncü oturumun başkanı Deniz Yüce Başarır, katılımcıları da Onur Bütün ve Nahit Kayabaşı olacak.

“Yaratıcılığın İzinde” isimli günün son oturumu Dilber Koç’un başkanlığında olacak. Oturuma, Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Yazı Atölyesi Yürütücüsü Hakan Akdoğan, Yazı Atölyesi katılımcısı Elif Yıldırım, Çocuk Yazını Atölyesi Yürütücüsü Füsun Çetinel ve Çocuk Yazını Atölyesi katılımcısı Semra Gül Andaç,  Okuma Atölyesi Yürütücüsü

Nalan Karagöz, Okuma Atölyesi katılımcısı Zeliha Koç, Derin Okuma Atölyesi katılımcısı Melike Olgun,  Drama Atölyesi Yürütücüsü Dilruba Saatçi- Karikatür Atölyesi katılımcısı Bora Kılıç ve Liselerarası Kitap Kapağı Tasarım Yarışması Birincisi Sinem Macıroğulları konuşmacı olarak katılacak.

Sempozyumun kapanış töreni akşam saat 18.00’de olacak. Kapanış konuşmasını yazar İnci Aral yapacak. Aral’ın yapacağı kapanış konuşmasının ardından Yılın Yazarı Nezihe Meriç Öykü Ödülü’nün töreni yapılacak.

Sempozyumda ayrıca öykü seçkisi, bildiri kitabı ve yıl içinde düzenlenen etkinliklerin bir özetinden oluşan “Yaratıcılığın İzinde” isimli kitap da ücretsiz olarak katılımcılara hediye edilecek.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -