8 C
Bursa
Cuma, Ekim 30, 2020

BERBER VE KUAFÖRLERE ‘YILDIRIM’ DESTEK

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

Yıldırım’da yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ilk günden itibaren sıkı önlemler alan ve ilçe genelinde hummalı bir çalışma yürüten Yıldırım Belediyesi, 11 Mayıs’ta yeniden hizmet vermeye başlayacak berber ve kuaför salonlarını dezenfekte etmeye başladı.

Koronavirüs tehdidini yok etme adına sistemli bir şekilde çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediyesi, 11 Mayıs’ta kapılarını belirlenen kurallar dahilinde vatandaşlara yeniden açmaya hazırlanan berber ve kuaför salonlarını dezenfekte ediyor. Bu kapsamda ilçede bulunan 484 berber ve kuaför salonunda dezenfekte çalışması başlatan Yıldırım Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, koronavirüse karşı etkili özel olarak hazırlanan solisyon ve materyallerle işyerlerini baştan aşağı dezenfekte ederek hijyenik hale getiriyor. Gerçekleştirilen çalışmaların ardından ise işletme sahibine maske ve dezenfeksiyon kiti veriliyor.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz

‘ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ’

Hastalık riskine karşı mücadelede Yıldırımlıların güvenliğini ön planda tuttuklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Hemşehrilerimizin sağlığını tehdit eden tehlikelere karşı önlemlerimizi alarak bulaş riskini en aza indirmek için çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Koronavirüs tedbirleri kapsamında 16 Mart’tan bu yana kapalı olan berber ve kuaförlerimiz, 11 Mayıs’tan itibaren yeniden hizmet vermeye başlayacak. Biz de Yıldırım Belediyesi olarak esnafımız işyerlerini açmadan önce, onlara destek olmak amacıyla dükkanlarında dezenfeksiyon çalışması yapıyor, kendilerine dezenfeksiyon kiti ve maske hediye ediyoruz. Biz esnafımıza her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz. Onlardan da istirhamımız, belirlenen kurallara ve tedbirlere en üst seviyede uyarak hizmet vermeleri. Bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız. Berber ve kuaförlerimize iş rastlığı diliyorum” diye konuştu.

Öte yandan Bursa Berberler Odası Başkanı Mustafa Ocak ise, Yıldırım Belediyesi’nin çalışmalardan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Bu tehlikeyi ulus olarak hep birlikte kısa sürede atlatacağız. Ben, her zaman yanımızda olarak bize güç katan ve esnafımız için oluşturduğu imkanlarla desteklerini esirgemeyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a şahsım ve esnaf arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -