8 C
Bursa
Pazartesi, Ekim 26, 2020

AYAKKABI BOYACISINA TORBACI İFTİRASI (VİDEO HABER)

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

MUDANYA’DA SKANDAL İŞBİRLİĞİ…

CHP’li Mudanya Belediyesi yeni bir skandala daha imza attı. Hakkında Adli Sicilinde hiçbir suç kaydı bulunmayan ayakkabı boyacısı Metin Taşoğlu’na torbacı yakıştırması yaparak haber haline getiren Gürses Gazetesi’ne haber istihbaratını Mudanya Belediyesi Basın Sorumlusu Rabia Deniz’in verdiği iddia edildi. Skandal haberi yapan Gürses Gazetesi çark ederken sosyal medyadan özür yazısı yayınladı.

Metin Taşoğlu

Mudanya’da haftalık olarak yayımlanan Mudanya Gürses Gazetesi, 1342. Sayısında affedilmez bir skandal haberi manşetine taşıdı. Karşı görüş almadan yapılan haber sosyal medyada tepkilere neden oldu. Gazetenin dağıtıldığı yerlerden toplatıldığı öne sürüldü.  

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve skandal haberin kaynağı olduğu iddia edilen basın sorumlusu ÇGD Başkanı Rabia Deniz

Gürses Gazetesi Sahibi Cem Filiz, manşete taşıdığı skandal haberin yer aldığı gazete dağıtıldıktan birkaç saat sonra facebook hesabından özür yazısı paylaştı. Bundan 15 gün önce Halitpaşa Karanlıkdere Mevkii’nde barakada son derece zor şartlarda yaşayan Vefa Hasaova ve Feridun Yamalı çifti ile üç çocuğunu belediye sokağa atmaya kalkışmış devreye giren MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden bu aileye sahip çıkmıştı. Yan barakada yaşayan Metin Taşoğlu’na da yardım eden Erden, adeta hedef alınırcasına Gürses Gazetesi manşet haberine konu edildi.

İŞTE SKANDAL HABERİN METNİ;

Gürses Gazetesi’nde yayınlanan skandal haber

Mağdur dediler, bakın ne çıktı..!

MHP Mudanya Meclis Üyesi Bülent Erden’in Mudanya Belediyesi tarafından Halitpaşa Mahallesi Karanlıkdere mevkiinde bulunan konteynırlardan çıkarılarak mağdur edildiğini iddia ettiği vatandaş, torbacı çıktı.

MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden’in Mudanya Belediyesi tarafından mağdur edildiğini iddia ettiği Metin Taşoğlu, 2017 yılında polisin dört farklı adrese düzenlediği uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınmıştı. Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Ekipleri, Mudanya İlçesi Karadere Mahallesi’nde uyuşturucu ticareti yapıldığını belirlemişti. Mudanya İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Özel Harekât ekipleri ve zırhlı araçlarında desteği ile mahallede bulunan 4 farklı eve eş zamanlı operasyon düzenlendi. Evlerde yapılan aramalarda 50 gram bonzai, 150 gram esrar, 30 adet extacy hap, hassa terazi, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 1 adet pompalı tüfek ele geçirildi.

Operasyonda gözaltına alınan 9 kişi Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmüştü.

Emniyet Müdürlüğü “zafiyet oluşturabilir” dedi.

Konteynırlarda yaşayan vatandaşların tahliye edileceği yönünde bazı yayın organlarında çıkan haberlere yönelik Mudanya Belediyesi tarafından açıklama yapılmıştı.

Açıklamada, Mudanya Kaymakamlığı İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 13 Mayıs 2019 tarihinde bölgede bulunan konteynırların asayiş ve güvenlik yönünden denetimlerde zafiyet oluşturabileceği nedeniyle Mudanya Belediyesi tarafından gereğinin yapılması istendiği Zabıta Müdürlüğü ekipleri de bölgede denetim yapıldığı belirtildi.”

SKANDAL ÜSTÜNE SKANDAL

Gürses Gazetesi Sahibi Cem Filiz Facebook’tan özür diledi.

Gazetecilik Meslek İlkeleri ve etiğine uymayan bir biçimde yazılan haberin kaynağının Mudanya Belediyesi Basın Sorumlusu Rabia Deniz olduğunu sosyal medya paylaşımında yazan Cem Filiz, şu ifadelere yer verdi:

“Bu haftaki gazetemizde çıkan manşet haberde MHP Mudanya İlçe Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden’in sahip çıktığı Metin Taşoğlu hakkındaki haberde, polis baskınının rutin bir taramadan olduğu ve Metin Taşoğlu’nun hiçbir sabıkası olmadığı anlaşılmıştır. Belev ki öyle olsa bile bu gibi kişilerin topluma kazandırılması konusunda MHP Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden ve akabinde MHP İlçe Yönetimini takdir etmemek imkânsızdır. Haber kaynağı olan Rabia Deniz’in güvenilirliğine dayanarak yaptığımız bu haber için başta Metin Taşoğlu’ndan daha sonrasında ise MHP Meclis Üyesi Bülent Erden’den ve yine MHP Mudanya İlçe Yönetiminden e ayrıca bu zamana kadar bu şekilde bir haber ile karşılaşmayan tüm okuyucularımızdan Gürses Gazetesi olarak özür diler, Bülent Erden ve MHP İlçe Yönetiminin başarılı sosyal projelerinin devamını dilerim”

Gürses Gazetesi’nde ki skandal haberin kaynağı olduğu iddia edilen ÇGD Başkanı ve Mudanya Belediye Basın Sorumlusu Rabia Deniz

Bu paylaşımdan 30 dakika sonra Cem Filiz, paylaşımdan Rabia Deniz’in ismini çıkardı.

GAZETE HAKKINDA SUÇ DUYURUSU YAPILDI

Hayatını ayakkabı boyacılığı yaparak kazanan Metin Taşoğlu kendisine neden böyle bir iftiranın atıldığını merak ettiğini söyledi. Mudanya Cumhuriyet Savcılığı’na şikâyet dilekçesi veren ve Gürses Gazetesi’ni de delil olarak sunan Taşoğlu, “Beni Mudanya’da rezil ettiler. Ben hayatta suç işlemedim. Gürses Gazetesi yüzünden herkes beni konuşuyor. Ne uyuşturucu, nede silahla işim olmadı. Gariban bir insanım. Neden iftira attılar bilmiyorum. Savcılığa tüm olanları anlattım”dedi.

GÜRSES GAZETESİ’NDEN SKANDAL KAPAK!

Kısa bir süre önce Mudanya’daki birçok basın mensubu ve yayın kuruluşunu danışmanı Harun Karanfil’e aratarak “Sizden randıman alamadık. Bu yıl sizinle çalışmıyoruz” sözleri ile ciddi bir skandalın altına imza atan Mudanya Belediyesi, bu grup dışında kalan Gürses Gazetesi’ne basın sorumlusu Rabia Deniz aracılığıyla büyük bir yalanı servis ederek manşetine taşıttı. Aynı zamanda ÇGD Başkanı ve ODA TV temsilcisi olan Rabia Deniz’in servis ettiği açıklanan bilgiler üzerine gazete “Mağdur dediler bakın ne çıktı” diyerek, ailenin babası Metin Taşoğlu’nu torbacı ilan etti. Oysa rutin polis denetiminden alınan görüntülerle iftira atılan Taşoğlu’nun sabıkasız olduğu ortayla çıktı.

BÜLENT ERDEN’DEN SERT TEPKİ

Skandal gelişmeni ardından Bursa Şehir Gazetesi’ne konuşan MHP Mudanya Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Bülent Erden, yapılanın kabul edilemez olduğunu söyledi. MHP olarak konuya tamamen insani olarak baktığını belirterek, “Biz insanı olarak konuya bakarak mağdur olmuş insanlara el uzattık. Velev ki attıkları iftira gibi olsa durum ne değişecek. Biz bu insanlara sahip çıkarsak ancak suçtan uzak olacaklar. Bu bizim görevimiz. Üstüne üstlük bir insanı bile bile iftira ile karalamak da utanç verici bir durum. MHP olarak dün de bugün de yarın da bakış açımız bu. İnsanları ayırmadan kayırmadan insanca bir yaşama ulaştırmak gayemiz” dedi.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -