8 C
Bursa
Salı, Ekim 20, 2020

AK PARTİ MUDANYA İLÇE BAŞKANI SÖĞÜTLÜ:“TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET EBEDİ KALACAK” (video haber)

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Mudanya’da düzenlenen programa Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz dışında tüm protokol katıldı.

Böylesine önemli bir güne duyarsız kalan Türkyılmaz’ın anlaşılmaz tavrı merak konusu oldu. AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü “Şehitler ölmez vatan bölünmez” diye bağıran gençlere protokol konuşması öncesinde: “Allah razı olsun gençler. İşte siz gençler burada oldukça hiçbir zaman bu ülkede hiçbir hain, hiçbir terör örgütü üyesi bu ülkede muzaffer olamayacak. Her zaman Türkiye Cumhuriyeti ilelebet ebedi kalacak ve bu sizler sayesinde olacak değerli gençler. ” dedi.

AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü

15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından hain darbe girişimi gerçekleştirilmeye çalışılmış Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı sokağa çağırması sonrası darbe girişimi başarısız olmuştu. Tarihe altın harflerle destan olarak geçen 15 Temmuz’da vatandaşların ülkesine ve devletine sahip çıkması dünyaya adeta ders niteliğinde bir olay olarak yansımıştı.

 Mudanya Mütareke Meydanı’nda düzenlenen organizasyonda ilk olarak AK Parti Mudanya İlçe Başkanlığı adına Başkan İnci Söğütlü Ayasofya Cami için lokma dağıttı. Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı Okunması sonrası kürsüye gelen AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü Arif Nihat Asya’nın Bayrak şiirini okuyarak sözlerine başladı. Söğütlü şunları söyledi:

“Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,

Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,

Işık ışık, dalga dalga bayrağım!

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım ve elhamdülillah bizim gözümüzde bakmayanların mezarını kazdık çok şükür. Rahmet olsun Arif Nihat Asya’ya, yıllar önce duygularımızı ne güzel mısralara dökmüş. 4 yıl önce tamda bugün 15 Temmuz 2016’da dünya tarihinde bir ilki yaşadık.

Darbecilere darbe yapan milletin önünde hiçbir gücün durmayacağını tarihe altın harflerle kazıdık. Sayın Devlet Bahçeli Bey’in de o gün o gece darbe haberini alır almaz kurmaylarına TBMM’ye gelin talimatını vermesi demokrasi mücadelemize, Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olması bizlere ve ülkemize güç katmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan o gece ‘Aziz Türk halkının gücünün üzerinde bir güç tanımadım ben bugüne kadar’ diyerek Türk milletiyle omuz omuza demokrasi mücadelesinin öncüsü olmuştur. Bu vesile ile Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Cumhur İttifakımızın kıymetli temsilcisi Genel Başkan Devlet Bahçeli Beyefendi ile beraber her iki partiye gönül vermiş kıymetli dava arkadaşlarımıza da şükranlarımı sunuyorum.  O gece boyunca milletimizin tüm fertleri din, dil, mezhep, ırk herhangi bir siyasi görüş fark etmeksizin darbeciler karşısında tek vücut olarak demokrasiye sahip çıkmışlardır. Bu aziz Türk milleti o gece dünyaya şunu haykırmıştır: “Bizler sadece ve sadece Allah’ın huzurunda eğiliriz hiç kimse bu millete boyun eğdirmedi eğdirmeyecek.”

Biz o gece sayısız kahramanlıklara şahit olduk. Selam olsun Türk milletine, selam olsun Ömer Halisdemir’e. Darbeye karşı tek yumruk birleşenlere selam olsun, selam olsun bu mücadelede yerini alan henüz bıyıkları terlememiş gençlere. Selam olsun bu mücadelede eli bastonuyla beli bükülmüş ama koşan, yılmadan koşan genç yüreklere. Hain darbe girişimine karşı o gece abdest alarak ellerinde Türk bayraklarıyla milletin bütünlüğünü korumak adına istikbal mücadelesi verenlere selam olsun. Haberi alır almaz eşiyle evlatlarıyla helalleşerek millet bekasını korumak adına mücadele verenlere ölümü öldürenlere selam olsun.

AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü

Bu aziz millet Korkma diye başlayan bir İstiklal Marşı’nın olduğunu unutan hain FETÖ Terör Örgütüne ve tüm ihanet çetelerine gözünü kırpmadan korkmadan göğsündeki imanla, vatan aşkıyla tankların kurşunların önüne geçerek bir kez daha Türklerin korkusuzluğunu göstermiştir. Rabbim onlardan ilelebet razı olsun. Dindaşlarımızla, kanlı göz yaşlarımızla abdest alarak secdelere kapanacağız, tekbir ve tebdil sedaları boş kubbeleri yeniden dolduracak. İkinci bir fetih olacak ezanlar bu fethin ilanını ozanlar destanını yazacaklar diyor Osman Yüksel Serdengeçti. İşte o gün bugündür, Ayasofya’nın yeniden mümin alınlarının secdelerine şahitlik edeceği bir gündür. İşte o günü yaşayabilmemiz için 15 Temmuz’da vatanı hainlere teslim etmeyen kahraman şehitlerimiz için biz buradayız ve o gün vatanı teslim etmeyen şehitlerimizin sayesinde elhamdülillah Ayasofya Camimiz yeniden vasfına kavuşmuş ve aslına rücu etmiştir. Bugün Ayasofya Cami müzeden aslına rücu ettiyse işte 15 Temmuz kahraman şehitlerini sayesinde olmuştur. 15 Temmuz’ yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları ile 15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi bir kez daha sonsuz minnet, şükran ve rahmetle yad ediyorum. Demokrasiye sahip çıkarak darbeye karşı darbe yapan bu aziz Türk milletini saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Allah hepimizden razı olsun.”

İnci Söğütlü’nün ardından MHP Mudanya İlçe Başkanı Erkut Seymenler, CHP Mudanya İlçe Başkanı Ömer aydın ve Kaymakam Faik Oktay Sözer protokol konuşması yaptı.

Protokolde yerini almayan Hayri Türkyılmaz’ın bu önemli organizasyona neden katılmadığı ise herkes tarafından merak edilen konuların başında yer aldı.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -