8 C
Bursa
Çarşamba, Ekim 21, 2020

AİLE ŞİRKETLERİNDE Z KUŞAĞI DÖNEMİ BAŞLIYOR

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

Aile şirketlerinin sürdürülebilirlik yolculuğuna destek olmak amacıyla kurulan Aile İşletmeleri Derneği TAİDER üyeleri Helvacızade Ailesi ev sahipliğinde ve Hz. Mevlana’ nın 746. Vuslat Yıl Dönümü kapsamında, Konya’da bir araya geldi.

Ailede Birlik İşletmede Sürdürülebilirlik” söylemi ile ülkemiz aile şirketlerinin nesiller boyu devamlılığına önderlik etmek, ülke ekonomisine katma değer sağlayan dünya markalarına dönüşmek vizyonuyla çalışan TAİDER, Konya buluşmasında, ‘Yönetimde Z Kuşağı ve ihtiyaçları’ konusunu ele aldı.

Aile şirketleri yönetiminde Z Kuşağı döneminin başlamasıyla birlikte, TAİDER Now-Gen Komitesi’nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Tatiş, bu kuşağın ihtiyaçlarına yönelik olarak Now-Gen adlı yeni platformu hayata geçirdiklerini söyledi.Konuyla ilgili olarak TAİDER etkinliklerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, Helvacızade 4. nesil üyesi Serhat Büyükhelvacıgil, “Dijital dönüşümün etkisiyle baş döndürücü bir hızla değişen ticaret dünyasında, Now-Gen ile şirketlerin bilgi ve deneyimini ortak bir havuzda toplamayı ve bu bilgilerin paylaşımını amaçlıyoruz. Bu platformu daha efektif bir şekilde kullanılması için aile işletmelerinin birbirleriyle iletişimde olmaları son derece önemli. İlham veren en iyi uygulamaları takip edebiliyor, birbirimizden öğreniyoruz.” dedi.

Öte yandan, TAİDER ziyaretlerinin, aile şirketi üyelerinin birlikte sinerji yaratarak, bilgi ve tecrübelerini birbirleriyle paylaşması açısından çok anlamlı olduğunu söyleyen Helvacızade Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, “Mevlana’nın 746. Vuslat’ının anıldığı bu özel yıl dönümünde TAİDER yönetim kurulu üyeleri ile Konya’da bir arada olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Ekonomimizin can damarlarından olan Anadolu’daki aile şirketleri sadece ülkemizde değil dünyada da attıkları adımlarla önemli bir pozisyonda bulunuyor.Günümüzde ülke ekonomisine ve kültürüne doğrudan değer katan aile şirketlerinin kararlı bir şekilde ilerleyerek uzun ömürlü olması gerekiyor. 2020’ye gireceğimiz bu günlerde Türkiye’deki aile şirketlerinin ömrü ortalamaya bakıldığında 25 yıl kadar sürüyor. Bu anlamda aile şirketlerinin öncelikli olarak gelecek nesillerini yetiştirecek ve iş hayatına kazandıracak kurucu ve üst kuşaklarına büyük sorumluluklar düşüyor.” dedi.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -