8 C
Bursa
Çarşamba, Ekim 21, 2020

7 bin üyemizin hakkını kimseye yedirtmeyiz

Okumalısın...

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle...

Marmarabirlik Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Ali Yıldız, Bursa’da 10 milyon, Mersin’in bir tek ilçesinde ise 22 milyon zeytin ağacı bulunduğunu söyledi. Yıldız, “Dışarıdan ucuza aldığı zeytini Marmarabirlik’e teslim etmeye çalışanlar olabilir. Buna kesinlikle izin vermeyiz. Biz 7 bin üyemizin hakkını kimseye yedirtmeyiz” dedi.    

Marmarabirlik Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Ali Yıldız, hem üretici hem de Marmarabirlik için hassas bir yıl olduğunu vurguladı. Ali Yıldız, Marmarabirlik’in kendi ayakları üzerinde durarak kendi gücüyle alımları gerçekleştirdiğini hatırlattı. ” Marmarabirlik gücünü dışarıdan çektiği bir krediden değil, dışarıdan aldığı bir destekten değil, tamamen öz kaynakları ve sermayesiyle yaptığı çalışmalardan alıyor” diyen Ali Yıldız, şu değerlendirmeyi yaptı:

Sezona 52 alım noktasıyla başladık. Önemli olan piyasada istediği zaman ya da işine geldiği zaman olmak değil, tüm üreticilerimize bunu hatırlatmak istiyorum. Önemli olan her yıl taş gibi bu piyasada durmak. Bakın bazı eksiklikler olabilir, ekonomik ve piyasa sıkıntıları Marmarabirlik’e fatura edilmesin. Ben hazırım daha iyi bir durum varsa tüm yönetimimiz ve personelimiz sonuna kadar mücadelemizi yapacağız. Üzülerek söylüyorum Güneydoğu’ya, Akdeniz’e ve Ege’ye Tirilye ve Gemlik gibi fidanları biz dağıtmadık ki. Bakın milyonlarca ağaç o bölgelere dağıtıldı. O bölgelerden bizim bölgeye kaçak sevkiyat olduğundan dolayı tüccarlar oradan 2-2,5TL’ye zeytin alıp bu bölgede buranın zeytiniymiş gibi satmaya çalışıyorlar ve biz çok büyük mağdur oluyoruz. Eğer bu şeklide olmasaydı sadece bu havzada Tirilye ve Gemlik tipi sofralık zeytin üretimi kalmış olsaydı Bursa, Balıkesir ve birkaç çevre il dahil bu zeytin çok çok daha kıymetli olurdu.

ÜYEMİZİN HAKKINI KİMSEYE YEDİRTMEYİZ

Başkan Ali Yıldız, Marmarabirlik yönetiminin çok hassas incelemeler yaptığını belirtti. Üreticilere çağrıda bulunan Yıldız “Biz tümüyle yönetim kurulu üyeleri ve personelimiz sonuna kadar hazırız. 2019-2020 sezonumuz hepimize hayırlı olsun. Dış bölgelerden ucuza alıp Marmarabirlik’e zeytin sokmak isteyenler olabilir. Üreticilerimiz dikkatli olsunlar, herkese aynı zamanda nöbetçi gözüyle bakıyoruz, böyle bir şey olursa herkes şikâyet etsin. Çok iddialı konuşuyorum yakaladığımız takdirde üyelikten atılacak ve hakkında hukuki işlemler hemen başlatılacak. Kimse haksız kazanç elde etmesin, tüm üreticilerimiz çok dikkatli olsunlar. Bu konunun ticaretini yapan insanlar olabilir. Dışarıdan alıp Marmarabirlik’e teslim etmeye çalıştığı zaman burada ki 7 bin üyemizin hakkını kimseye yedirtmeyiz” diye konuştu. 

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Haberler

ÜKİAD Başkanı Mustafa Salkım “Yarı zamanlı çalışma modeli kadınları mutlu ediyor”

AYIN SOHBETİÜlke Kadınlarını İstihdamını Arttırma Derneği (ÜKİAD) Başkanı Mustafa Salkım başlattığı sosyal proje...

Bursa’da paylaşımlı bisiklet dönemi

Kent içi hareketliliğin artırılması ve çevreci ulaşım araçlarının teşvik edilmesi amacıyla Bursa’nın 7 farklı bölgesinde oluşturulan paylaşımlı bisiklet durakları, Büyükşehir Belediye Başkanı...

Nil Karataş coştukça coşturdu. (video haber)

Nil Karataş Bursa’da adeta rüzgâr gibi esti. AZAD Grup Çırağan Bademli tesislerinde sahneye çıkan şarkıcı hareketli eserlerle hem coşturdu hem de coştu.

Geçmiş olsun Akköy (video haber)

Mudanya ilçesi Akköy Mahallesinde Ziya K.'ya ait 500 metrelik alanda bulunan traktör lastiği deposunda henüz belirlenemeyen bir şekilde yangın çıktı.https://www.youtube.com/watch?v=fQuSUz-ANhk

MHP’Lİ İLKNUR BAKAR: “GÜNAYDIN HAYRİ BAŞKAN GÜNAYDIN” (video haber)

Mudanya’da her meclis toplantısında pazaryeri gündeme geldiğinde ciddi tepkiler gösteren Hayri Türkyılmaz yapılan Ekim ayı oturumunda yaptığı açıklama ile dikkat çekti.
- Advertisement -

Benzer Haberler

- Advertisement -